All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
HMC637ALP5E IC RF AMP VSAT 0HZ-6GHZ 32QFN Analog Devices Inc.
| Frequency: | 0Hz ~ 6GHz |
|---|---|
| P1dB: | 29dBm |
| Gain: | 13dB |
HMC788ALP2E IC RF AMP LTE 0HZ-10GHZ 6LFCSP Analog Devices Inc.
| Frequency: | 0Hz ~ 10GHz |
|---|---|
| P1dB: | 18dBm |
| Gain: | 12dB |
HMC788LP2ETR IC RF AMP GPS 0HZ-10GHZ 6DFN Analog Devices Inc.
| Frequency: | 0Hz ~ 10GHz |
|---|---|
| P1dB: | 20dBm |
| Gain: | 12dB |
HMC1060LP3E IC REG LINEAR POS ADJ 16QFN Analog Devices Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 4 |
C8051F966-B-GM IC MCU 8BIT 32KB FLASH 76DQFN Silicon Labs
| Core Processor: | 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 25MHz |
LX8382-00CV IC REG LIN POS ADJ 10A TO247-3 Microsemi Corporation
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 1 |
SPX3819R2-L/TR IC REG LINEAR POS ADJ 500MA 8DFN MaxLinear, Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 1 |
ZXCL330H5TA IC REG LINEAR 3.3V 150MA SC70-5 Diodes Incorporated
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
LT1963AET-3.3#06PBF IC REG LIN 3.3V 1.5A TO220-5 Analog Devices Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |

