All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
HMC611LP4 IC RF DETECT 1MHZ-10GHZ 24QFN Analog Devices Inc.
| Frequency: | 1MHz ~ 10GHz |
|---|---|
| RF Type: | WiMAX / WiBro |
| Input Range: | - |
HMC635LC4 IC RF AMP GPS 18GHZ-40GHZ 24CQFN Analog Devices Inc.
| Frequency: | 18GHz ~ 40GHz |
|---|---|
| P1dB: | 22dBm |
| Gain: | 18.5dB |
HMC659LC5 IC RF AMP GPS 0HZ-15GHZ 32CSMT Analog Devices Inc.
| Frequency: | 0Hz ~ 15GHz |
|---|---|
| P1dB: | 27.5dBm |
| Gain: | 19dB |
HMC1082LP4E IC RF AMP GPS 5.5GHZ-18GHZ 24QFN Analog Devices Inc.
| Frequency: | 5.5GHz ~ 18GHz |
|---|---|
| P1dB: | 24dBm |
| Gain: | 22dB |
TPS7A0518PYKAR IC REG LINEAR 1.8V 200MA 4DSBGA Texas Instruments
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
SPC584B70E7NG00X IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176ELQFP STMicroelectronics
| Core Processor: | E200z420 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 120MHz |
MSP430F2274IYFFT IC MCU 16BIT 32KB FLASH 49DSBGA Texas Instruments
| Core Processor: | MSP430 CPU16 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
MSP430FR2033IG48 IC MCU 16BIT 15.5KB FRAM 48TSSOP Texas Instruments
| Core Processor: | MSP430 CPU16 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
PIC32CM1216MC00048-I/U5B IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48VQFN Microchip Technology
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |
MIMXRT106FCVL5B IC MCU 32BIT 128KB ROM 196MAPBGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M7 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 528MHz |

