All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
Durable KSZ8999I Integrated Circuit IC 10/100 208PQFP Microchip Technology
| Type: | 10/100 Integrated Switch |
|---|---|
| Applications: | Port Switch/Network Interface |
| Mounting Type: | Surface Mount |
EPM1270F256I5N Integrated Circuit IC CPLD 980MC 6.2NS 256FBGA Intel
| Programmable Type: | In System Programmable |
|---|---|
| Delay Time Tpd(1) Max: | 6.2 Ns |
| Voltage Supply - Internal: | 2.5V, 3.3V |
ADSP-21060LCW-160 Integrated Circuit IC DSP Controller 32BIT 240CQFP
| Type: | Floating Point |
|---|---|
| Interface: | Host Interface, Link Port, Serial Port |
| Clock Rate: | 40MHz |
Single Channel Integrated Circuit IC HCPL2631SD OPTOISO 2.5KV 2CH 8DIP Onsemi
| Number Of Channels: | 2 |
|---|---|
| Inputs - Side 1/Side 2: | 2/0 |
| Voltage - Isolation: | 2500Vrms |
64MB 2GB Integrated Circuit IC Module TE0841-02-32I21-A Trenz Electronic GmbH
| Module/Board Type: | MCU, FPGA |
|---|---|
| Core Processor: | Kintex UltraScale KU035 |
| Co-Processor: | - |
Surface Mount Integrated Circuit IC CPLD EPM240T100C5N 192MC 4.7NS 100TQFP
| Programmable Type: | In System Programmable |
|---|---|
| Delay Time Tpd(1) Max: | 4.7 Ns |
| Voltage Supply - Internal: | 2.5V, 3.3V |
SMD SMT Integrated Circuit IC HMC510LP5 4.75V-5.25V Current 360mA
| Minimum Operating Temperature:: | - 40 C |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature:: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min:: | 4.75 V |
2.54x4.57mm Integrated Circuit IC HDSP-2531 For LED Displays
| Number Of Digits: | 8 |
|---|---|
| Illumination Color: | Yellow |
| Wavelength: | 585 Nm |
41W Stable Class AB Amplifier Chip , TDA7388 CMOS Integrated Circuit
| Features: | Mute, Short-Circuit And Thermal Protection, Standby |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Output Type: | 4-Channel (Quad) |
8 Bit 256KB IC And Microcontroller , ATMEGA2560-16AU IC Integrated Circuit
| Core Processor: | AVR |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |

