All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
ADM823TYKSZ-R7 IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC70-5 Analog Devices Inc.
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 3.08V |
AD8542ARMZ-REEL IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MSOP Analog Devices Inc.
| Amplifier Type: | General Purpose |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 2 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
APX811-31UG-7 IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT143 Diodes Incorporated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 3.08V |
APX823-23W5G-7 IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25 Diodes Incorporated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 2.25V |
ISL88041IBZ-T IC SUPERVISOR 4 CHANNEL 8SOIC Renesas Electronics America Inc
| Type: | Multi-Voltage Supervisor |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 4 |
| Voltage - Threshold: | Adjustable/Selectable |
APX803D-29SRG-7 IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23R Diodes Incorporated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 2.93V |
ATTINY13A-PU MCU Microcontroller Unit 8 Bit 1KB FLASH 8DIP Microchip Technology
| Core Processor: | AVR |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
HI-8585PST ARINC 429 Line Driver 2TX 100Kbps 8-Pin PLASTIC ESOIC - NB HOLT
| Mfr: | HOLT |
|---|---|
| Package: | 8-SOIC |
| Temperature: | -55°C TO +125°C |
STM32H750VBT6 MCU Microcontroller Unit 32BIT 128KB FLASH 100LQFP STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M7 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 480MHz |
2.3V-36V PMIC Power Management , 48-HTSSOP O3853QDCARQ1 Microcontroller
| Minimum Operating Temperature:: | - 40 C |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature:: | + 125 C |
| Qualification:: | AEC-Q100 |

