All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
S-1212B33-E8T1U IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8HSOPA ABLIC Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
ADP125ACPZ-R7 IC REG LIN POS ADJ 500MA 8LFCSP Analog Devices Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 1 |
MP2004DJ-DD-LF-Z IC REG LIN 1.85V/1.85V TSOT23-6 Monolithic Power Systems Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 2 |
ADP151ACBZ-2.5-R7 IC REG LINEAR 2.5V 200MA 4WLCSP Analog Devices Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
LT3023EMSE#TRPBF IC REG LINEAR POS ADJ 10MSOP Analog Devices Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 2 |
R5F10Y17ASP#50 IC MCU 16BIT 4KB FLASH 10LSSOP Renesas Electronics America Inc
| Core Processor: | RL78 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
ATSAMDA1E15B-MBT IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32VQFN Microchip Technology
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |
MB91F362APFVS-G IC MCU 32BIT 512KB FLASH 208QFP Infineon Technologies
| Core Processor: | 32-Bit Single-Core |
|---|---|
| Core Size: | 64MHz |
| Speed: | CANbus, I²C, Serial I/O, UART/USART |
XS1-U16A-128-FB217-C10 IC MCU 32BIT 128KB SRAM 217FBGA XMOS
| Core Processor: | XCore |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit 16-Core |
| Speed: | 1000MIPS |
MSP430P325IFN IC MCU 16BIT 16KB OTP 68PLCC Texas Instruments
| Core Processor: | 16-Bit |
|---|---|
| Core Size: | 8MHz |
| Speed: | UART/USART |

