All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
ST72F262G1M6TR IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28SOIC STMicroelectronics
| Core Processor: | ST7 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |
R4F2153VBR25KDV IC MCU 16BIT 512KB FLSH 112LFBGA Renesas Electronics America Inc
| Core Processor: | H8S/2600 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
STM32L011F4U6TR IC MCU 32BIT 16KB FLASH 20UFQFPN STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 32MHz |
STM32L452REY6TR IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64WLCSP STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 80MHz |
STM32F446ZCH6 IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144BGA STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 180MHz |
LP5990TMX-3.6/NOPB IC REG LINEAR 3.6V 200MA 4DSBGA Texas Instruments
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
HMC363S8GE IC FREQ DIVIDER DC-12GHZ 8SMD Analog Devices Inc.
| Function: | Prescaler |
|---|---|
| Frequency: | 0Hz ~ 12GHz |
| RF Type: | General Purpose |
HMC460LC5 IC RF AMP GPS 0HZ-20GHZ 32CSMT Analog Devices Inc.
| Frequency: | 0Hz ~ 20GHz |
|---|---|
| P1dB: | 16dBm |
| Gain: | 14dB |
HMC516LC5 IC RF AMP GPS 9GHZ-18GHZ 32QFN Analog Devices Inc.
| Frequency: | 9GHz ~ 18GHz |
|---|---|
| P1dB: | 14dBm |
| Gain: | 20.5dB |
HMC578LC3B IC MULTIPLIER X2 BB 12SMD Analog Devices Inc.
| Function: | Frequency Multiplier |
|---|---|
| Frequency: | 23GHz ~ 33GHz |
| RF Type: | DBS, VSAT |

