All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
AT89C5130A-PUTUM IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN Microchip Technology
| Core Processor: | 80C51 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 48MHz |
ST7FLIT15BY1M6 IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SOIC STMicroelectronics
| Core Processor: | ST7 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
NCP694D08HT1G IC REG LINEAR 0.8V 1A SOT89-5 onsemi
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
MIC5528-3.3YMT-TR IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6TDFN Microchip Technology
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
RT9053AZQW IC REG LIN POS ADJ 400MA 6WDFN Richtek USA Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 1 |
Practical RF IC Module Mixer AD831APZ-REEL7 500MHZ DWN CONV 20PLCC
| RF Type: | HF, VHF |
|---|---|
| Frequency: | 500MHz |
| Number Of Mixers: | 1 |
MC68332AVEH16 IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP Freescale Semiconductor
| Core Processor: | CPU32 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 16MHz |
PIC16F18313-E/RF IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN Microchip Technology
| Core Processor: | PIC |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 32MHz |
MKL25Z32VFT4 IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48QFN N✖P USA Inc.
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |

