All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
CY95F564KNPFT-G111UNERE2 IC MCU 8BIT 20KB FLASH 20TSSOP Infineon Technologies
| Core Processor: | F²MC-8FX |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |
ML62Q1540-NNNTBZ0BX IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52TQFP Rohm Semiconductor
| Core Processor: | NX-U16/100 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
HD6417709F80B IC MCU 32BIT ROMLESS Renesas Electronics America Inc
| Core Processor: | SH-3 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 80MHz |
STM32H753XIH6 IC MCU 32BIT 2MB FLASH TFBGA STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M7 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 480MHz |
ATMEGA48P-20MMU IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28VQFN Atmel
| Core Processor: | AVR |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
ATUC64L4U-D3HT IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48TLLGA Microchip Technology
| Core Processor: | 32-Bit Single-Core |
|---|---|
| Core Size: | 50MHz |
| Speed: | I²C, SPI, UART/USART, USB |
SPC5777CDK3MMO4 IC MCU 32BIT 8MB FLASH 516MAPBGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | E200z7 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Tri-Core |
| Speed: | 264MHz |
CY91F59BCPB-GSE1 IC MCU 32B 2.0625MB FLSH 320PBGA Infineon Technologies
| Core Processor: | 32-Bit Single-Core |
|---|---|
| Core Size: | 128MHz |
| Speed: | CANbus, CSIO, EBI/EMI, LINbus, SPI, UART/USART |
Adjustable Output Power Management ICs REG BUCK ADJ 1.5A 10MSOP TPS54160DGQR
| Function: | Step-Down |
|---|---|
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
TDA7294S Audio Amplifier IC Chip 1 Channel With Mute And Standby
| Features: | Depop, Mute, Short-Circuit And Thermal Protection, Standby |
|---|---|
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power X Channels @ Load: | 100W X 1 @ 8Ohm |

