All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
SOC CORTEX-A9 Integrated Circuit Chip 667MHZ XC7Z010-1CLG400C 400BGA AMD
| Architecture: | MCU, FPGA |
|---|---|
| Core Processor: | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ With CoreSight™ |
| Flash Size: | - |
Practical 3.3V Interface Integrated Circuits KSZ9031RNXCA 48QFN Microchip Technology
| Type: | Transceiver |
|---|---|
| Protocol: | Ethernet |
| Number Of Drivers/Receivers: | 4/4 |
454MHZ Integrated Circuit Microprocessor , I.MX23 169MAPBGA MCIMX233DJM4C
| Core Processor: | ARM926EJ-S |
|---|---|
| Number Of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Speed: | 454MHz |
Industrial Medical Gate Array IC , EP4CE6E22C8N Integrated Circuit Component
| Number Of LABs/CLBs: | 392 |
|---|---|
| Number Of Logic Elements/Cells: | 6272 |
| Total RAM Bits: | 276480 |
150MHz 512KB Microcontroller Integrated Circuit TMS320F28335PGFA 176LQFP
| Core Processor: | C28x |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 150MHz |
1.65V-5.5V Interface Integrated Circuits FSA2257L10X SW SPDTX2 1.15OHM 10MICROPAK
| Switch Circuit: | SPDT |
|---|---|
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 2:1 |
| Number Of Circuits: | 2 |
TSB41AB1PAP Interface Integrated Circuits Surface Mount HALF 2/2 64HTQFP
| Type: | Transceiver |
|---|---|
| Protocol: | IEEE 1394 |
| Number Of Drivers/Receivers: | 2/2 |
Programmable 3.3V HDMI IC Chip , TDP158RSBR Integrated Circuit Chip
| Applications: | HDMI |
|---|---|
| Interface: | - |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
Programmable Precision Integrated Circuit Temperature Sensors ICM-20948 COMPI2C SPI
| Sensor Type: | Accelerometer, Gyroscope, Magnetometer, 9 Axis |
|---|---|
| Output Type: | I²C, SPI |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
ADAU1701JSTZ Chips Integrated Circuits AUDIO PROC 2ADC/4DAC 48-LQFP
| Type: | Sigma |
|---|---|
| Interface: | I²C, SPI |
| Clock Rate: | 50MHz |

