All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
Unidirectional Interface Integrated Circuits Multipurpose ISO1050DUBR
| Package / Case:: | SOP-8 |
|---|---|
| Number Of Channels:: | 1 Channel |
| Polarity:: | Unidirectional |
DS90UB940TNKDRQ1 Interface Integrated Circuits 1080p Dual FPD-Link III to CSI-2
| Data Rate: | 3.36Gbps |
|---|---|
| Input Type: | FPD-Link III, LVDS |
| Output Type: | CSI-2, MIPI |
16MHz MCU Single Integrated Circuit ATMEGA16U2-AU 8 Bit 16KB FLASH
| Core Processor: | AVR |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |
Single Core Microcontroller Integrated Circuit 72MHz STM32F103ZET6 144LQFP
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 72MHz |
TSL1402R 8MHz Integrated Circuit Sensor Array 256X1 Ams OSRAM for TFT LCD
| Sensor Type: | Linear Optical Array |
|---|---|
| Output Type: | Analog Voltage |
| Operating Temperature: | - |
Practical 3V Electronic Integrated Circuits , EE2-3TNUH-L Basic IC Chips
| Coil Voltage: | 3 VDC |
|---|---|
| Contact Rating: | 2 A |
| Contact Current Rating: | 2 A |
LM317LIPK IC REG LIN POS ADJ 100MA SOT89-3 Texas Instruments
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 1 |
MAX8556ETE+T IC REG LINEAR POS ADJ 4A 16TQFN Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 1 |
MCHC908JR32PBE IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP Freescale Semiconductor
| Core Processor: | HC08 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | - |
LM217K IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3 STMicroelectronics
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 1 |

