All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
RS422 RS485 Ethernet Transceiver IC , SN65HVD72DGKR electronic integrated circuits
| Type: | Transceiver |
|---|---|
| Protocol: | RS422, RS485 |
| Number Of Drivers/Receivers: | 1/1 |
Active IC FPGA Integrated Circuit XC7K325T-2FFG900I 900-BBGA Multipurpose
| Number Of I/O: | 500 |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 0.97V ~ 1.03V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C (TJ) |
Single Core Internal Microcontroller ICs , STM32F072CBT6 Integrated Circuit Chips
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |
3V-5.5V Interface Integrated Circuits ISO1050DUBR IC TXRX/ISO HALF 1/1 8SOP
| Type: | Transceiver, Isolated |
|---|---|
| Protocol: | CANbus |
| Number Of Drivers/Receivers: | 1/1 |
Multiscene FPGA Integrated Circuit Surface Mount XC7K325T-2FFG900I 500 I/O
| Number Of LABs/CLBs: | 25475 |
|---|---|
| Number Of Logic Elements/Cells: | 326080 |
| Total RAM Bits: | 16404480 |
Practical FPGA Integrated Circuit XC5VLX50-1FFG324C IC FPGA 220 I/O 324FCBGA AMD
| Number Of LABs/CLBs: | 3600 |
|---|---|
| Number Of Logic Elements/Cells: | 46080 |
| Total RAM Bits: | 1769472 |
1.15V-1.25V FPGA Integrated Circuit EP4CE6F17C8N 179 I/O 256FBGA Intel
| Number Of LABs/CLBs: | 392 |
|---|---|
| Number Of Logic Elements/Cells: | 6272 |
| Total RAM Bits: | 276480 |
Durable 800MHz FPGA Integrated Circuit 5CEFA9F23I7N 224 I/O 484FBGA Intel
| Number Of LABs/CLBs: | 113560 |
|---|---|
| Number Of Logic Elements/Cells: | 301000 |
| Total RAM Bits: | 14251008 |
Durable Ethernet Wireless Transceiver IC , KSZ9031RNXIC Chips Integrated Circuits
| Protocol: | Ethernet |
|---|---|
| Number Of Drivers/Receivers: | 4/4 |
| Duplex: | Full |
Bluetooth TXRX MCU Radio Frequency Integrated Circuits NRF52832-QFAA-R 48VFQFN
| Type: | TxRx + MCU |
|---|---|
| RF Family/Standard: | Bluetooth, General ISM > 1GHz |
| Protocol: | Bluetooth V5.3 |

