All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
DS80C310+FCG IC MCU 8BIT ROMLESS 44TQFP Dallas Semiconductor
| Core Processor: | 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 25MHz |
CY8C21434-24LTXI IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN Infineon Technologies
| Core Processor: | M8C |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 24MHz |
EFM8BB10F8G-A-SOIC16R IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16SOIC Silicon Labs
| Core Processor: | CIP-51 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 25MHz |
CY8C21434-24LTXIKA IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN Cypress Semiconductor Corp
| Core Processor: | M8C |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 24MHz |
SPC5645BF0VLT1R IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208TQFP N✖P USA Inc.
| Core Processor: | E200z4d |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 120MHz |
MP2162GQH-P IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8QFN Monolithic Power Systems Inc.
| Function: | Step-Down |
|---|---|
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
ISL8033IRZ-T7A IC REG BUCK ADJ 3A DL 24QFN Renesas Electronics America Inc
| Function: | Step-Down |
|---|---|
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
OPA2277AIDRMT IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8VSON Texas Instruments
| Amplifier Type: | General Purpose |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 2 |
| Output Type: | - |
CAT1021WI-30-GT3 IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC onsemi
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 3V |
ADM1184ARMZ IC SUPERVISOR 4 CHANNEL 10MSOP Analog Devices Inc.
| Type: | Sequencer |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 4 |
| Voltage - Threshold: | Adjustable/Selectable |

