All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
PIC16F882-I/SP IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SPDIP Microchip Technology
| Core Processor: | PIC |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
STM32F373VCH6 IC MCU 32BIT 256KB FLSH 100UFBGA STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 72MHz |
MC68HC705C8AB IC MCU 8BIT 8KB OTP 42DIP Freescale Semiconductor
| Core Processor: | HC05 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 2.1MHz |
MC908QY4ACDTE IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16TSSOP Freescale Semiconductor
| Core Processor: | HC08 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
MAX16910CATA8/V+T IC REG LIN POS ADJ 200MA 8TDFN Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable (Fixed) |
| Number Of Regulators: | 1 |
ADP1708ARDZ-R7 IC REG LINEAR POS ADJ 1A 8SOIC Analog Devices Inc.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 1 |
MAX16058ATA31+T IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8TDFN Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 3.075V |
MAX16055HAUB+ IC SUPERVISOR 6 CHANNEL 10UMAX Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Multi-Voltage Supervisor |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 6 |
| Voltage - Threshold: | 6 Selectable Threshold Combinations |
MAX708MJA/883B IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8CERDIP Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 4.4V |
LM324DR IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC Texas Instruments
| Amplifier Type: | General Purpose |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 4 |
| Output Type: | - |

