All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
DS1233AZ-10+T&R IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT223-3 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 2.88V |
PT7M6122NLTA3EX IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-3 Diodes Incorporated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 2.2V |
MAX16000ETC+ IC SUPERVISOR 4 CHANNEL 12TQFN Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Multi-Voltage Supervisor |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 4 |
| Voltage - Threshold: | Adjustable/Selectable |
MCF51JM32EVLK IC MCU 32BIT 32KB FLASH 80LQFP Freescale Semiconductor
| Core Processor: | Coldfire V1 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 50MHz |
MCP1827T-3302E/ET IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 5DDPAK Microchip Technology
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
AS1353-18-T IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5 ams-OSRAM USA INC.
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
TL084CPT IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14TSSOP STMicroelectronics
| Amplifier Type: | J-FET |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 4 |
| Output Type: | - |
MAX9939AUB+T IC OPAMP PGA 2 CIRC 10UMAX/USOP Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Amplifier Type: | Programmable Gain |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 2 |
| Output Type: | Differential |
MC705C8ACPBE IC MCU 8BIT 8KB OTP 44LQFP Freescale Semiconductor
| Core Processor: | HC05 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 2.1MHz |
7025S20PF IC SRAM 128KBIT PARALLEL 100TQFP Renesas Electronics America Inc
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Dual Port, Asynchronous |

