All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
LM358DT IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC STMicroelectronics
| Amplifier Type: | General Purpose |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 2 |
| Output Type: | - |
THS4520RGTT IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 16VQFN Texas Instruments
| Amplifier Type: | Differential |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 1 |
| Output Type: | Differential, Rail-to-Rail |
BA10324AF-E2 IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOP Rohm Semiconductor
| Amplifier Type: | General Purpose |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 4 |
| Output Type: | - |
LPC1774FBD208,551 IC MCU 32BIT 128KB FLASH 208LQFP N✖P USA Inc.
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 120MHz |
L298N IC HALF BRIDGE DRVR 15MULTIWATT STMicroelectronics
| Features: | - |
|---|---|
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
| Applications: | DC Motors, Relays, Solenoids, Stepper Motors |
PIC32MX130F128L-I/PT IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP Microchip Technology
| Core Processor: | MIPS32® M4K™ |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 40MHz |
MC9S12E64CPVE IC MCU 16BIT 64KB FLASH 112LQFP N✖P USA Inc.
| Core Processor: | HCS12 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
PIC32MX430F064L-I/TL IC MCU 32BIT 64KB FLASH 124VTLA Microchip Technology
| Core Processor: | MIPS32® M4K™ |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 80MHz |
EFM8BB21F16G-C-QSOP24R IC MCU 8BIT 16KB FLASH 24QSOP Silicon Labs
| Core Processor: | CIP-51 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 50MHz |

