All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
OPA355NA/3K IC CMOS 1 CIRCUIT SOT23-6 Texas Instruments
| Amplifier Type: | CMOS |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 1 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
STM6779YWB6F IC SUPERVISOR 2 CHANNEL SOT23-6 STMicroelectronics
| Type: | Multi-Voltage Supervisor |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 2 |
| Voltage - Threshold: | 2.188V, Adj |
PIC16F18875T-I/PT IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP Microchip Technology
| Core Processor: | PIC |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 32MHz |
STM32F042K6T6 IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32LQFP STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |
MSP430F4152IPMR IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP Texas Instruments
| Core Processor: | MSP430 CPU16 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 8MHz |
STM32F030C8T6TR IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |
TMS320F28035PNQR IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LQFP Texas Instruments
| Core Processor: | C28x |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 60MHz |
MSP430G2452IPW20R IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20TSSOP Texas Instruments
| Core Processor: | MSP430 CPU16 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
LM317LCPW IC REG LIN POS ADJ 100MA 8TSSOP Texas Instruments
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Adjustable |
| Number Of Regulators: | 1 |
LD39200PU33R IC REG LINEAR 3.3V 2A 6DFN STMicroelectronics
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |

