All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
Stable 700kHz Amplifier IC Chip LM358DR 2 CIRCUIT 8SOIC Texas Instruments
| Amplifier Type: | General Purpose |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 2 |
| Output Type: | - |
ESP-32S TXRX RF IC Module Surface Mount SMD Olimex LTD 300kHz
| RF Family/Standard: | - |
|---|---|
| Protocol: | - |
| Modulation: | - |
10V-36V Amplifier IC Chip OPA128KM 1 Circuit TO99-8 Texas Instruments
| Amplifier Type: | General Purpose |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 1 |
| Output Type: | - |
Practical 14 Pin Electronic IC Chips , 14SOIC Processor Companion FM31256-G
| Type: | Processor Companion |
|---|---|
| Applications: | Processor-Based Systems |
| Mounting Type: | Surface Mount |
BA10358FV-E2 IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SSOPB Rohm Semiconductor
| Amplifier Type: | General Purpose |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 2 |
| Output Type: | - |
Durable 150mA Ethernet Transceiver IC , LAN8720A-CP-TR digital electronics IC
| Type: | Transceiver |
|---|---|
| Protocol: | RMII |
| Number Of Drivers/Receivers: | 2/2 |
HMC424ALP3ETR RF ATTENUATOR 31.5DB 16VFQFN Analog Devices Inc.
| Attenuation Value: | 31.5dB |
|---|---|
| Frequency Range: | 0 Hz ~ 13 GHz |
| Power (Watts): | - |
HMC346LP3 RF ATTENUATOR 0DB-30DB 16VFQFN Analog Devices Inc.
| Attenuation Value: | 0dB ~ 30dB |
|---|---|
| Frequency Range: | 0 Hz ~ 14 GHz |
| Power (Watts): | - |
HMC948LP3E LOG DETECTOR 1-23GHZ Analog Devices Inc.
| Frequency: | 1GHz ~ 23GHz |
|---|---|
| RF Type: | General Purpose |
| Input Range: | 15dBm |
OPA2330AIDRBR OPAMP IC ZERO-DRIFT 2 CIRC 8SON Texas Instruments
| Amplifier Type: | CMOS, Zero-Drift |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 2 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |

