All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
MAX4080TASA+T IC CURRENT SENSE 1 CIRCUIT 8SOIC Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Amplifier Type: | Current Sense |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 1 |
| Output Type: | - |
MAX6328XR26+T IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC70-3 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 2.63V |
DS1232+ IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8DIP Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 4.37V, 4.62V |
MAX16012TT+T IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6TDFN Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | Adjustable/Selectable |
MAX6381LT29D1+T IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6UDFN Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 2.93V |
CY8C5268LTI-LP030 IC MCU 32BIT 256KB FLASH 68QFN Infineon Technologies
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 67MHz |
6116LA25SOG8 IC SRAM 16KBIT PARALLEL 24SOIC Renesas Electronics America Inc
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
71V256SA15PZGI IC SRAM 256KBIT PARALLEL 28TSOP Renesas Electronics America Inc
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
AP1501-T5G-U IC REG BUCK ADJ 3A TO220-5 Diodes Incorporated
| Function: | Step-Down |
|---|---|
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
MAX6467US22D3+T IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT143-4 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 2.188V |

