All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
MAX16072RS29D2+T IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4UCSP Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 2.93V |
MAX16047ETN+ IC SUPERVISOR 12 CHANNEL 56TQFN Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | System Manager |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 12 |
| Voltage - Threshold: | Adjustable/Selectable |
MC9S08PL4CSC IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC N✖P USA Inc.
| Core Processor: | S08 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
MCF51JF32VHS IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44MAPLGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | Coldfire V1 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 50MHz |
TLE42744DV33ATMA1 IC REG LINEAR 3.3V 400MA TO252-3 Infineon Technologies
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
TLE42744GSV33HTMA1 IC REG LIN 3.3V 400MA SOT223-4 Infineon Technologies
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
IDT71016S12PH IC SRAM 1MBIT PARALLEL 44TSOP II Renesas Electronics America Inc
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
71024S15TYG IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32SOJ Renesas Electronics America Inc
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
IS61DDB251236A-250M3L IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165LFBGA ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Synchronous, DDR II |
IS49NLC18160-25B IC DRAM 288MBIT PAR 144FCBGA ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Memory Format: | DRAM |
| Technology: | RLDRAM 2 |

