All Products
Keywords [ integrated circuit ic ] match 420 Products.
MAX6764UT+T IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-6 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | Adjustable/Selectable |
MAX6386XS31D3+T IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC70-4 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 3.08V |
DS1233-15+ IC SUPERVISOR 1 CHANNEL TO92-3 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 4.125V |
PT7M7823STAEX IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5 Diodes Incorporated
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 1 |
| Voltage - Threshold: | 2.93V |
MAX16027TP+ IC SUPERVISOR 3 CHANNEL 20TQFN Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Type: | Sequencer |
|---|---|
| Number Of Voltages Monitored: | 3 |
| Voltage - Threshold: | 9 Selectable Threshold Combinations |
TLE42712GATMA1 IC REG LINEAR 5V 550MA TO263-7-1 Infineon Technologies
| Output Configuration: | Positive |
|---|---|
| Output Type: | Fixed |
| Number Of Regulators: | 1 |
71256SA25YG IC SRAM 256KBIT PARALLEL 28SOJ Renesas Electronics America Inc
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
71V424S10YG8 IC SRAM 4MBIT PARALLEL 36SOJ Renesas Electronics America Inc
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
LM2575T-ADJG IC REG BUCK ADJ 1A TO220-5 onsemi
| Function: | Step-Down |
|---|---|
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
MAX4073HAUT+T IC CURRENT SENSE 1 CIRCUIT SOT6 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Amplifier Type: | Current Sense |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 1 |
| Output Type: | - |

