All Products
Keywords [ surface mount mcu microcontroller unit ] match 234 Products.
C8051F531A-IT IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20TSSOP Silicon Labs
| Core Processor: | 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 25MHz |
PIC18C801-I/L IC MCU 8BIT ROMLESS 84PLCC Microchip Technology
| Core Processor: | PIC |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 25MHz |
SPC5668EK0MMG IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208MAPBGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | E200z650 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 116MHz |
STM32F103ZDH6 IC MCU 32BIT 384KB FLSH 144LFBGA STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 72MHz |
STM32F429BGT6 IC MCU 32BIT 1MB FLASH 208LQFP STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 180MHz |
MCF51JF32VHS IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44MAPLGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | Coldfire V1 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 50MHz |
DS89C430-QNL+ IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44PLCC Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Core Processor: | 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 33MHz |
MCF51JM32EVLK IC MCU 32BIT 32KB FLASH 80LQFP Freescale Semiconductor
| Core Processor: | Coldfire V1 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 50MHz |
MSP430F5340IRGZR IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48VQFN Texas Instruments
| Core Processor: | MSP430 CPUXV2 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |

