All Products
Keywords [ surface mount mcu microcontroller unit ] match 234 Products.
MSP430F2012IPWR IC MCU 16BIT 2KB FLASH 14TSSOP Texas Instruments
| Core Processor: | MSP430 CPU16 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
STM32F746NGH6 IC MCU 32BIT 1MB FLASH 216TFBGA STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M7 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 216MHz |
MK20DN32VMP5 IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64MAPBGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 50MHz |
PIC18F85J90-I/PT IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80TQFP Microchip Technology
| Core Processor: | PIC |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40MHz |
STM32F030C8T6TR IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |
PIC16F1828T-I/SO IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SOIC Microchip Technology
| Core Processor: | PIC |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 32MHz |
C8051F380-GQR IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48TQFP Silicon Labs
| Core Processor: | 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 48 MIPS |
AT89C51IC2-RLRUL IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFP Atmel
| Core Processor: | 80C51 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40MHz |
ATSAM3S8CA-AU IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP Microchip Technology
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 64MHz |
PIC16F1509-I/ML IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20QFN Microchip Technology
| Core Processor: | PIC |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |

