All Products
Keywords [ surface mount interface integrated circuits ] match 136 Products.
MKL25Z32VFT4 IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48QFN N✖P USA Inc.
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |
ATMEGA8535-16JUR IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC Atmel
| Core Processor: | AVR |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |
ADUC834BSZ IC MCU 8BIT 62KB FLASH 52MQFP Analog Devices Inc.
| Core Processor: | 8052 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 12.58MHz |
R4F2153VBR25KDV IC MCU 16BIT 512KB FLSH 112LFBGA Renesas Electronics America Inc
| Core Processor: | H8S/2600 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
ATMEGA48P-20MMU IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28VQFN Atmel
| Core Processor: | AVR |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
C8051F966-B-GM IC MCU 8BIT 32KB FLASH 76DQFN Silicon Labs
| Core Processor: | 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 25MHz |
MB91F362APFVS-G IC MCU 32BIT 512KB FLASH 208QFP Infineon Technologies
| Core Processor: | 32-Bit Single-Core |
|---|---|
| Core Size: | 64MHz |
| Speed: | CANbus, I²C, Serial I/O, UART/USART |
STM32F446ZCH6 IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144BGA STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 180MHz |

