All Products
Keywords [ programming mcu microcontroller unit ] match 252 Products.
LPC1850FET256,551 IC MCU 32BIT ROMLESS 256LBGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 180MHz |
MCF51JF32VHS IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44MAPLGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | Coldfire V1 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 50MHz |
STM32F030C8T6TR IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |
DS89C430-QNL+ IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44PLCC Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Core Processor: | 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 33MHz |
AT89C51IC2-RLRUL IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFP Atmel
| Core Processor: | 80C51 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40MHz |
XMC4800F144K2048AAXQMA1 IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP Infineon Technologies
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 144MHz |
MCF5474VR266 IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | Coldfire V4E |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 266MHz |
DS87C530-QCL+ IC MCU 8BIT 16KB OTP 52PLCC Analog Devices Inc./Maxim Integrated
| Core Processor: | 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 33MHz |
MKL15Z32VFM4 IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32QFN N✖P USA Inc.
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |

