All Products
Keywords [ programming mcu microcontroller unit ] match 252 Products.
SPC5777MK0MVU8 IC MCU 32BIT 8.64MB FLSH 416PBGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | E200z7 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Tri-Core |
| Speed: | 300MHz |
SPC5644CF0VLU8 IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP N✖P USA Inc.
| Core Processor: | E200z4d, E200z0h |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Dual-Core |
| Speed: | 80MHz/120MHz |
C8051F326-GM IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN Silicon Labs
| Core Processor: | 8051 |
|---|---|
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 25MHz |
LPC1768FET100,551 IC MCU 32BIT 512KB FLSH 100TFBGA N✖P USA Inc.
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 100MHz |
STM32F746NGH6 IC MCU 32BIT 1MB FLASH 216TFBGA STMicroelectronics
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M7 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 216MHz |
MSP430F5172IRSBT IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40WQFN Texas Instruments
| Core Processor: | MSP430 CPUXV2 |
|---|---|
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
ATSAMD09D14A-MUT IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24QFN Microchip Technology
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |
SPC5645BF0VLT1R IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208TQFP N✖P USA Inc.
| Core Processor: | E200z4d |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 120MHz |
TM4C1294NCPDTI3R IC MCU 32BIT 1MB FLASH 128TQFP Texas Instruments
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4F |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 120MHz |
CY8C4247AZI-M485 IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP Infineon Technologies
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0 |
|---|---|
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Speed: | 48MHz |

